Dlaczego warto przekazać swój 1%

Drukuj
Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Utworzono: czwartek, 08, listopad 2012

 

Już od kilku lat podatnicy mają możliwość przekazania jeden procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Choć większość Polaków wciąż jeszcze trzeba przekonywać, że w ogóle warto to robić - to z roku na rok odsetek osób przekazujących jeden procent podatku dla opp rośnie.
 
Dlaczego warto wspierać organizacje pożytku publicznego? Czy przekażesz 1 procent 2011 dla OPP ?

Warto przekazywać 1 proc. podatku na rzecz OPP, gdyż to najprostszy sposób wspierania ważnych społecznie celów. Sami nie wyjmujemy z portfela ani złotówki, nie musimy w tym celu nawet wychodzić z domu.
 
Niektórzy ludzie uważają, że nie warto przekazywać 1 proc., jeśli kwota, jaka wyjdzie z obliczeń, jest niewielka. Nic bardziej błędnego. Jeśli 10, 50 czy 100 osób przekaże taką samą kwotę, to już robi się z tego konkretna suma.
 
Są i tacy, którzy uważają, że wsparcie, jakie otrzymuje organizacja, nie przyczynia się do istotnych społecznie zmian. Można to jednak łatwo sprawdzić. Większość organizacji pożytku publicznego ma swoje strony internetowe, gdzie informuje opinię publiczną co, jak i za ile robią. Warto poszukać organizacji, działających lokalnie, i jej przekazać część swojego podatku.
 
Wspierając taką lokalną organizację, jest szansa, że 1 proc. do nas wróci. Może pójdziemy na świetny koncert, poślemy dziecko na ciekawe zajęcia albo pomożemy osobie potrzebującej pomocy, i okaże się, że stało się to możliwe, bo organizacja, która to nam umożliwiła, otrzymała jeden procent naszego podatku. Przekaż swój 1 procent 2012 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 01-685 Warszawa ul. Łomiańska 5 KRS 0000037904  tytułem: 4723 Kowalewski Jakub Paweł, a spełnisz dobry uczynek i pomożesz choremu dziecku

* Przekaż jeden procent podatku dla chorego dziecka - Dlaczego warto przekazać swój 1% podatku. Strona ta jest poświęcona historii leczenia chorego na porażenie mózgowe Jakuba Kowalewskiego
Joomla templates 1.7 by Hostgator